اخبار و مقالات ساعت مچی

چگونه باتری ساعت مچی را شارژ کنیم؟

5214

باتری‌ها در اندازه‌های مختلفی وجود دارند که از ظرفیت کمتری نسبت به باتری‌های یک بار مصرف برخوردارند. این باتری‌ها برای اتصال یک نگهدارنده و یا برای برچسب‌های لحیم به منظور اتصال دائم مورد استفاده قرار می‌گیرد. در بسیاری از تجهیزات که دارای فضای باتری هستند، در صورت داشتن ولتاژ از باتری‌های یک بار مصرف یا باتری قابل شارژ استفاده می‌شود. ممکن است این سوال بارها برایتان پیش آمده باشد که چگونه باتری ساعت مچی را شارژ کنیم؟ در این مقاله دیجی آنتایم قصد دارد تا به این سوال شما پاسخ واضح و شفافی بدهد.

چگونه باتری ساعت مچی را شارژ کنیم؟

باتری‌‌‌‌‌های ساعت بالاترین درجه از کارایی را دارند که برای استفاده از آن باید به نحو صحیح شارژ شوند.در صورتیکه شارژکردن باتری ساعت به درستی انجام نشود به کارکرد باتری و موتور ساعت صدمه رسیده و حتی ممکن است کاملاً خراب شود، بنابراین اینکار با دقت کافی و به درستی باید انجام شود. شارژ باتری ساعت ها به دو دسته تقسیم میشود. باتری های سکه های و باتری ساعت های هوشمند.

نحوه شارژ باتری های سکه ایی:
حال که دانستید چگونه باتری ساعت مچی را شارژ کنیم به نحوه شارژ باتری‌های منفردی که معمولا یک بار مصرف هستند و به آن باتری سکه‌ ای می‌گویند میپردازیم. این باتری‌ها از لیتیوم و یا روی ساخته می‌شوند. اساسا پس از تمام شدن شارژ باتری‌های سکه‌ ای شاید فکر کنید، لازم است که آن را دور بیاندازید و یک باتری جدید را خریداری کنید. در صورتی که این گونه نیست این روزها باتری‌های قابل شارژ سکه‌ای در بازار موجوند که پس از اتمام شارژ شما می‌توانید برای شارژ مجدد آن‌ها اقدام کنید.

تمامی انواع باتری‌ لیتیوم یون عملکردی بر اساس حرکت یون لیتیومی دارند در واقع این یون‌ها در هنگام شارژ شدن باتری به یک طرف حرکت می‌کنند. در هنگام تخلیه باتری برای تامین برق خلاف جهت قبلی حرکت می‌کنند.

در واقع باتری‌های قابل شارژ را می‌توان دوباره شارژ کرد. این کار با وصل کردن یک ضبط کننده IC به یک پریز برق متناوب با استفاده از آداپتور برق متناوب USB انجام می‌شود، که در این صورت باتری را می‌توان شارژ نمود.

ضمنا انجام این کار برای زمانی مفید است که می‌خواهید یک مدت زمان طولانی ضبط را انجام دهید. زمانی که برای اولین بار از ضبط کننده باتری استفاده می‌کنید و یا این که پس از استفاده نکردن از ضبط کننده IC در یک زمان مشخص، استفاده می‌کنید؛ لازم است که باتری را به صورت مداوم شارژ کنید تا کلمه FULLدر صفحه نمایش داده شود.

بنابراین دقت کنید پس از آنکه متوجه آن شدید که چگونه باتری ساعت مچی را شارژ کنیم ، باید بدانید در حدود 2 ساعت و 30 دقیقه شارژ باتری کاملا تخلیه می‌شود. البته این تقریبا برای زمانی است که در دمای معمولی اتاق نیروی باتری که تخلیه شده است به حالت نیروی باتری کاملا پر شارژ شود. که این مسئله با توجه به شرایط باتری و نیروی باقی مانده کاملا متفاوت خواهد بود.

اقدامات احتیاطی برای شارژ کردن باتری‌‌‌‌‌های لیتیوم یون

تا اکنون متوجه بخشی از این سوال شدیم که چگونه باتری ساعت مچی را شارژ کنیم حال باید بدانید با توجه به مقدار انرژی ذخیره شده در باتری‌‌‌‌‌های لیتیوم یون و ماهیت آنها شارژ کردن صحیح آنها با استفاده از ابزار درست از اهمیت بسزایی برخوردار است.

شارژر‌‌‌‌‌های باتری لیتیوم یون و یا پک باتری لیتیوم یون از مکانیزم مقابله با خطرات و یا آسیب ها برخوردار است، که عموماً این مکانیزم ها در داخل پک باتری قرار دارند، که در نتیجه شارژر ساده تری برای شارژ کردن مورد نیاز خواهد بود.

برای خرید ساعت ست می توانید به فروشگاه دیجی آنتایم مراجعه کنید.

 

نحوه شارژ باتری ساعت های هوشمند

اکنون که میدانید چگونه باتری ساعت مچی را شارژ کنیم و نحوه شارژ باتری های سکه ایی را آموختید حال باید بدانید باتری ساعت هوشمند خود را پیش از استفاده برای اولین بار یا زمانی که از آن برای مدت طولانی استفاده نشده است، شارژ کنید.

ساعت هوشمند شما قادر به شارژ مستقیم توسط کابل نیست؛ برای اینکه بتوانید ساعت را شارژ کنید، باید آن را به یک شارژر هوشمند مغناطیسی متصل کنید. همچنین شارژر بی‌سیم را در معرض آب قرار ندهید زیرا در برابر رطوبت و گرد و غبار مقاوم نمی باشد. همچنین اطمینان حاصل کنید که ساعت پیش از اتصال به شارژر کاملاً خشک باشد.

در صورتی که باتری ساعت کم باشد، نماد باتری خالی بر روی صفحه نمایشگر ساعت هوشمند سامسونگ ظاهر می‌شود. اگر باتری ساعت شما به طور کامل تخلیه شده باشد چند دقیقه بعد اتصال به شارژر صفحه روشن خواهد شد.

ضمنا به یاد داشته باشید حتی کوچک‌ترین میزان عرق یا رطوبت همزمانی که دستگاه به شارژر متصل است می‌تواند باعث خوردگی اتصالات الکتریکی شود و خوردگی هم مانع شارژ دستگاه یا انتقال اطلاعات از ساعت می‌شود. به همین دلیل برای جلوگیری از آسیب دیدن دستگاه، آن را با دستمالی مرطوب تمیز و خشک کنید و کمی منتظر بمانید دستگاه قبل از شارژ کاملاً خشک شود.

چگونه باتری ساعت مچی را شارژ کنیم؟

ظرفیت باتری ساعت‌های هوشمند چقدر است ؟

ساعت‌های هوشمند از باتری هایی کوچکی استفاده می کنند اما به دلیل مصرف پایین سخت افزاری ساعت ، از دوام بالایی برخوردار هستند و برخی از آنها تا ۳۰ روز هم دوام می آورند . ساعت‌های هوشمند معمولا دارای ظرفیت‌هایی در بین ۲۴۰ میلی آمپر تا ۴۵۰ میلی آمپر میباشند که در مقایسه با ظرفیت تلفن های هوشمند بسیار ناچیز هستند اما دوام آنها چندین برابر تلفن‌های هوشمند است .

برای مشاهده قیمت ساعت مچی زنانه کلیک کنید.

شارژ اولیه ساعت هوشمند چقدر است ؟

باتری های استفاده شده در ساعت ‌های هوشمند همانند سایر دستگاه‌های دیجیتال از جمله گوشی‌های هوشمند ، از نوع باتری های لیتیوم یونی و پلیمری هستند . بسیاری از کاربران بر این باورند که در زمان خرید ساعت هوشمند باید ساعت را برای چند ساعت به شارژ بزنند تا باتری بصورت کامل شارژ شود ؛ باتری‌های استفاده شده در ساعت‌های هوشمند امروزی از نوع باتری های لیتیوم یونی و لیتیوم پلیمری میباشند ؛

اگر قبلا این نظریه شارژ اولیه درست بود به دلیل این بود که آن زمان باتری‌ها از نوع نیکل کدمیومی بودند و برای اینکه شما بتوانید از کل ظرفیت باتری استفاده کنید ، میبایستی شارژ باتری را بصورت کامل تخلیه می کردید و سپس آن را برای ۸ ساعت در شارژ باقی می گذاشتید تا باتری ، پیکربندی شود و کل ظرفیت آن در اختیار شما قرار می گرفت . اما باتری‌های لیتیوم یونی و لیتیوم پلیمری این مشکل را ندارند و اصلا نیازی به شارژ اولیه نیست و از همان لحظه خرید ساعت هوشمند ، می توانید از ساعت استفاده کنید .

 

نحوه صحیح شارژ کردن باتری ساعت هوشمند

تا اینجا با نحوه شارژ باتری های سکه هایی و به جواب این سوال که چگونه باتری ساعت مچی را شارژ کنیم رسیدیم اکنون با نحوه صحیح شارژ کردن باتری ساعت های هوشمند میپردازیم. تمام باتری‌ها از جمله باتری‌های ساعت های هوشمند ، دارای طول عمر مشخصی هستند و بعد از مدتی ، دیگر کارایی قبل را ندارند . اگر مواردی که برای شما ذکر می کنیم ، رعایت کنید می توانید طول عمر باتری ساعت هوشمند خود را تا ۳ برابر افزایش دهید ؛ اما چه نکاتی را باید رعایت کنید :

1. زمانیکه شارژ به ۲۰% رسید ، ساعت را به شارژ متصل کنید.
2. زمانیکه شارژ به ۸۰% رسید ، ساعت را از شارژ جدا کنید.
3. در زمان شارژ ، اتصال ساعت و گوشی را قطع کنید .
4. در زمان شارژ ، ساعت را روی یک سطح صاف و خنک قرار دهید و از قرار دادن ساعت روی سطوح نرم و پارچه‌ای که گرما را نگه می دارد ، خودداری کنید.

در پایان
امروزه تنوع باتری های ساعت بسیار بیشتر از قبل شده است زیرا در تولید و استفاده باتری ساعت ها فناوری های متفاوت و مدرنی به کار گرفته می شود. ساعت های برند های مختلف هرکدام ویژگی خاصی دارند که در مقایسه با برند های دیگر پیشتاز است. کیفیت نوع باتری ساعت، یکی از ویژگی هایی است که در ساعت های در نظر گرفته می شود. بنابراین سعی کنید برای محافظت از باتری ساعت و نحوه شارژ آن نکات این مقاله را رعایت کنید. بنابراین در این مقاله آموختید که چگونه باتری ساعت مچی را شارژ کنیم و با انواع آنها آشنا شدید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *