اخبار و مقالات ساعت مچی

ساعت 10:10

-ساعت-min

چرا همه ی ساعت ها روی 10:10 تنظیم میشوند؟

ساعت 10:10 با گذشت زمان نظرات باور نکردنی درمورد این موضوع بیان شده است. یکی از نظرات این است که بعضی از مردم میگویند که 10:10 به روایتی مربوط به 10 اکتبر است که روز جهانی ساعت است و جالب این است که این روز در هیچ جا به رسمیت مشخص نشده است. این ها فرضیه هایی هستند که امکان دارد واقعی باشند.

آیا 10:10 ربطی به مخترع ساعت دارد؟

یکی دیگر از این نظرات این است که میگویند مخترع ساعت در 10:10 فوت شده است و با این کار که ساعت ها را روی آن زمان بگذارند مثل احترام گذاشتن به وی بوده است. و به گفته برخی ها که میگویند او در آن زمان متولد شده است و بخاطر همین موضوع اختراع خود را روی 10:10 تنظیم کرد. کسایی هم هستند که میگویند 10:10 زمان لحظه (Eureka) است یعنی اولین زمان درستی که ساعت نشان میدهد.

کشورآمریکا چه ارتباطی با  10:10 دارد؟

 آمریکا هم از 10:10 درمورد خودش گفته است و عده ای میگویند دلیلی که ما میدانیم خیلی از عکسهای ساعت است و زمان ساعت مرگ رییس جمهور آبرهام لینکلن بوده است .

حتی عده ای از رییس جمهورای  معروف هم جان اف کندی را برای ریاست جمهوری امریکا برگزیدند. هردو مورد ترور قرار گرفتند و ترور شدند و قبل از اینکه بمیرند به مرگ خود اهمیت زیادی میدادند .با کمی تفکر به این موضوع میپردازیم . امریکا در خیلی از موقع ها یه ابرقدرت بوده است و انها نقش اصلی را در سرمایه داری داشتند. بنابراین بخاطر همین موضوع در تصویر محصولاتی مانند ساعت نمایش داده میشود.

لبخند ساعتبا اینکه سوییس پایتخت ساعت سازی است و بهترین ساعت ها را میسازد اما باز بااین حال امریکا  به احتمال زیاد از ساعت سازی بزرگتر از سوییس را دارد.هرچند که میگویند این ساعت زمان مرگ روسای جمهور امریکاست اما این باور غلطی است چونکه لینکن درساعت 10:15 شب مورد اصابت گلوله قرار گرفت و در ساعت 7:22 صبح دار فانی را وداع گفت. کندی هم درساعت 12:30 ظهر مورد اصابت گلوله قرار گرفت و ساعت 13:00 درگذشت.

لبخند خندان و 10:10 و انرژی مثبتی که میدهند

البته یکی از دلیل های جالب و زیبا این بود که ساعت 10:10 مثل یک لبخند است که حس خوبی به ادم میدهد و یه جورایی مانند انرژی مثبت است که این بسیار خوب است . البته این را هم میگویند که ساعت 8:20 هم مانند چهره غمگین است یعنی دقیقا متضاد لبخند و این خوب نیست انگاری که محزون است و انرژی زیاد مثبتی به انسان نمیدهد.

و نکته جالب تر این است که 10:10 مانند حروف است یعنی به علامت میدهد و نشانه پیروزی  {V} است و اما با این همه باور های افسانه ای و غلط باید بدانیم که اینها فقط افسانه ای بیش نیستند و باید بدانیم که این زمان را بخاطر چهره ی لبخند مانندش استفاده میکنند چونکه حس خوب و شادابی به هر کسی میدهد.

مطالب مفید و آموزشی ما در اینستاگرام را دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *