اخبار و مقالات ساعت مچی

معرفی انواع قفل ساعت مچی

-شاخص-1

اگر تصمیم دارید برای خود یا دوستانتان ساعت مچی خریداری کنید در ابتدا باید نکات مهم و اساسی را مد نظر داشته باشید. همانطور که می‌دانید موضوعی که در هنگام خرید ساعت مچی کمتر به آن دقت می‌شود، قفل ساعت مچی است. بسیاری از افراد ساعت مچی خود را زود به زود تعویض می‌کنند و دلیل آن را، نارضایتی از قفل ساعت مچی می‌دانند. انواع قفل ساعت مچی زیاد نیست و شما می‌توانید با شناخت و آشنا شدن با این موارد ساعت مچی مناسب خود را انتخاب و خریداری کنید. ما در این مقاله قصد داریم، انواع قفل ساعت مچی و نحوه استفاده و کارایی آن را بیان کنیم، پس در ادامه همراه ما باشید.

برای مشاهده تنوع و خرید بهترین ساعت های مچی در فروشگاه اینترنتی دیجی آنتایم کلیک کنید.

دسته بندی قفل ساعت مچی

به طور کلی قفل های ساعت مچی به دو دسته تقسیم می‌شوند:
قفل های ساعت مچی متصل: قفل های ساعت مچی متصل به قفل هایی گفته می‌شود که باز و بسته نمی‌شوند بلکه طبق اندازه مچتان بزرگ و کوچک می‌شود.
قفل های ساعت مچی منفصل: قفل های ساعت مچی منفصل به قفل هایی گفته می‌شوند، که به طور کامل باز می‌شوند.

انواع قفل ساعت مچی متصل

انواع قفل ساعت

قفل ساعت مچی دکمه ای پروانه ای

قفل ساعت مچی پروانه ای هم در ساعت های چرمی و هم در ساعت های بند استیل کاربرد دارند. این نوع قفل از جمله مقاوم ترین قفل های ساعت مچی محسوب می‌شود. نحوه کارکردن با این بند بسیار آسان است. برای باز کردن این قفل فقط لازم است دو دکمه ان را فشار دهید و برای بسته شدن قفل ساعت باید دو طرف بند ساعت را به هم نزدیک کنید تا ساعت چفت شود.

قفل ساعت مچی ضامن دار 3دکمه ای

این نوع قفل از انواع قفل ساعت مچی امن تر است و بیشتر در ساعت های گران قیمت و شیک از آن استفاده می‌شود. این نوع قفل مختص به ساعت مچی های بند استیلی است و باز شدن ناگهانی آن غیر ممکن است. از این نوع قفل برای ساعت های خلبانی و غواصی نیز استفاده می‌شود.

قفل ساعت مچی 3 دکمه دار پیوسته

این نوع قفل نیز در ساعت مچی های بند استیلی بیشتر دیده می‌شود و دارای قیمت متوسط و امنیت خوبی هستند. قفل دکمه ای به خاطر داشتن دکمه کارکردن و نحوه استفاده از آن بسیار راحت می‌باشد.

قفل ساعت مچی بدون دکمه پیوسته

این نوع قفل نیز در ساعت های بند استیلی کاربرد دارد و تنها تفاوتش در قفل ساعت مچی بالا این است که بدون دکمه و با فشار دست کار می‌کند. قفل بدون دکمه پیوسته قیمت نسبتا ارزانی دارند.

قفل ساعت مچی 2 دکمه ای پیوسته

این نوع قفل نیز یکی از خرید قفل ساعت مچی است. از این قفل برای ساعت مچی چرمی و بند استیلی استفاده می‌شود. این قفل همانند قفل های 3 دکمه ای از امنیت بسیار بالا برخوردار است اما به خاطر اینکه یکی از قفل های آن ثابت است به نام قفل ساعت مچی 2 دکمه ای شناخته ‌می‌شود.
قفل هایی که در بالا گفته شد از جمله قفل های متصل هستند که همانطور که گفته شد بیشتر مربوط به ساعت های بند استیلی می‌باشند و نحوه استفاده و کار با آنها نیز بسیار راحت است.

انواع قفل ساعت مچی منفصل

همانطور که در ابتدا گفتیم ساعت مچی های منفصل جزو ساعت مچی هایی هستند که بند را به دو بخش مجزا از هم تقسیم بندی می‌کند. در زیر انواع قفل ساعت مچی منفصل را بیان کرده و بررسی میکنیم.

قفل ساعت مچی سگکی

قفل های سگکی بیشترین استفاده را در میان انواع قفل ساعت مچی دارند و بیشتر ساعت مچی ها از این قفل ها دارند. قفل های سگکی فقط در ساعت مچی ها با بند چرمی و سیلیکونی کاربرد دارند و در ساعت های بند استیل کاربردی ندارند. نحوه استفاده از این قفل نسبت به سایر قفل ها سخت تر است اما به دلیل قیمت مناسبی که دارد همواره مورد توجه افراد زیادی است.

قفل ساعت

قفل ساعت مچی کلیپسی

قفل های منفصل کلیپسی در واقع نوعی قفل سگکی است که بیشتر بر روی ساعت های بند حصیری کاربرد دارد. این قفل متناسب با سایز دست شما بسته می‌شود و به همین دلیل توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است. برای اینکه شما این نوع قفل را باز یا بسته کنید فقط لازم است ضامن آن را فشار دهید و برای بسته شدن ان نیز قفل را به صورت مجدد فشار دهید.

قفل ساعت مچی جواهری

این قفل نیز یکی از انواع قفل ساعت مچی است. این نوع قفل بیشتر در جواهرات و دستبند ها دیده می‌شود و دلیل نام گذاری آن همین نکته است. قفل ساعت مچی جواهری در ساعت مچی های زنانه کاربرد دارد و ساعت مچی ها مردانه با این قفل کاربرد ندارد. این نوع قفل نسبت به سایر قفل ها نیاز به مراقبت بیشتر دارند زیرا با کوچک ترین تلنگر باز می‌شود و ممکن از ساعت شما آسیب زیادی ببیند. نحوه استفاده از این قفل به دلیل وجود ضامن نیز بسیار ساده است.

بهترین قفل ساعت مچی

همانطور که در بالا مشاهده کردید ما قفل های مختلفی داریم که بر اساس بند های ساعت مچی با یکدیگر تفاوت دارند. بنابراین نمی‌توانیم به طور دقیق مشخص کنیم که چه نوع قفلی برای شما بهتر است. برای اینکه بتوانید بهترین قفل ساعت مچی را برای خود انتخاب کنید باید در ابتدا جنس ساعت و بند آن را مد نظر داشته باشید همچینین مشخص کنید که ساعت مچی را برای چه جاهایی می‌خواهید استفاده کنید.

در پایان

اگر قصد خرید ساعت مچی دارید و انتخاب انواع قفل ساعت مچی از دغدغه های شما شده است، پیشنهاد ما این است این مقاله ما را به صورت کامل مطالعه کنید تا اطلاعات کافی در زمینه انواع قفل ها را به دست بیاورید و بتوانید به راحتی از بین انواع قفل ها ساعت مناسب با قفلی مناسب خود را پیدا کنید.
فروشگاه اینترنتی دیجی آنتایم ساعت مچی با قفل های مختلف را دارا است. بنابراین پیشنهاد ما به شما برای خرید ساعت مچی این است، که به سایت دیجی آنتایم سر زده و انواع ساعت های آن را مشاهده کنید. این سایت تمامی محصولاتش را گارانتی می‌کند و برای محصولاتش خدمات پس از فروش در نظر گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *