اخبار و مقالات ساعت مچی

تاریخچه ساعت مچی گنت

our-history-label

گانت (انگلیسی: Gant) یک برند بین‌المللی پوشاک و ساعت مچی در سوئد است.

تاریخچه ساعت مچی گنت

تاریخچه ساعت مچی گنت این شرکت که مقر اصلی آن در استکهلم است در سال ۱۹۴۹ در ایالات متحده آمریکا تأسیس و در سال ۱۹۹۹ به سوئد منتقل شده‌است.

محصولات گانت (ساعت های مچی گنت ) همچون پوشاک، پاافزار، کالاهای خانگی، عینک و ساعت مچی در ۷۰ کشور دنیا در ۴۰۰۰ خرده‌فروشی و ۵۸۳ نمایندگی گانت عرضه می‌شود.

در سال 1914، برنارد گانتمچر (Bernard Gantmacher) از اوکراین دست خالی، اما مصمم برای ساختن آینده ای بهتر برای خود به شهر نیو یورک آمد، او وارد دانشگاه کلمبیا (Columbia University)، و در آن جا به تحصیل پرداخت تا یک دکتر داروساز شود. برای تامین مخارج خود، او شب ها در محدوده ی پوشاک بخش جنوب شرقی به کار پرداخت. اولین کار او دوختن یقه ی پیراهن ها بود و خیلی زود ثابت کرد که او مهارتی استادانه در ماشین های دوخت و دوز دارد. در آنجا او همسر آینده ی خود، رز (Rose) را ملاقات نمود، کسی که به عنوان یک متخصص دکمه و سوراخ های دکمه مشغول به کار بود.
تاریخچه ساعت مچی گنت
در سال 1927، این زوج به نیو هون (New Haven) در ایالت کنتیکت (Connecticut)  نقل مکان نمودند. آن شهر مرکز پر رونغ صنعت منسوجات بود و برنارد به عنوان یک دستیار پیمانکار کاری را در ساخت پیراهن هایی برای برند های دیگر به راه انداخت.
گانت به سرعت به عنوان یک پیراهن ساز ماهر شناخته شد و به یک شریک مورد اطمینان برای بسیاری از برند های بزرگ آن دوران تبدیل شد. برای ایجاد رضایت در مشتریانی که می خواستند کیفیت بالای همیشگی را دریافت کنند، برنارد به لیبل گذاری پیراهن ها با یک جی الملسی (diamond “G”) پرداخت. خیلی زود همه راجع به “پیراهن جی” صحبت می کردند و درخاست از موجودی فراتر رفت.تاریخچه ساعت مچی گنت
همچنین بخوانید : تاریخچه پیدایش ساعت مچی
پیراهن و نام گانت
پس از جنگ جهانی دوم، دو پسر برنارد و رز، مارتی و الیوت (Marty and Eliot)، از وظیفه بازگشتند. برادر ها در سال 1949 به شغل خانوادگی، گانت نیو هون (Gant of New Haven) پرداختند. پیراهن گانت یک موفقیت شبانه بود.
یک ویژگی مهم یقه های دکمه دار بود. پیراهن های دکمه دار، که در اصل یک نو آوری انگلیسی بودند، و گانت یکی از اولین هایی بود که چنین پیراهنی را در مقیاس بزرگ در بازار ایالات متحده معرفی می کرد.
تاریخچه ساعت مچی گنت
ترکیب تلاش برنارد برای کیفیت و سلیقه ی پسران او به یک فرمول برنده تبدیل شد. در طول سال های بعد گانت تعدادی ویژگی های خلاقانه ی دوخت، مانند حلقه ی قفل، بسته ی چین و یک دکمه در پشت یقه برای نگه داشتن کراوات در جای خود را ایجاد نمود.
چنین خلاقیت هایی به نگه داشتن اشتیاق ها به گانت منجر شد و ادامه ی راه را برای آن رقم زد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *