اخبار و مقالات ساعت مچی

چرا باتری ساعت مچی زود تمام میشود؟

123-2

در حال حاضر با وجود گوشی‌های هوشمند، سهم زیادی از کارهای روزانه را به واسطه این دستگاه می‌توان انجام داد. به طوری که حتی بسیاری از افراد بی‌نیاز استفاده از ساعت مچی شده‌اند و با یک نگاه به صفحه موبایل می‌توان از زمان و تاریخ و .. مطلع شد.

اما باز هم بسیاری از افراد هستند که به داشتن ساعت‌های مچی زیبا علاقمندند و در واقع آن را یکی از اکسسوری‌هایی می‌دانند که در شیک پوشی خانم‌ها و آقایان بسیار مؤثر است. اما داشتن یک ساعت برای استایل شیک نیازمند نگهداری برای جلوگیری از کوتاه شدن عمر باتری میشود. بنابراین قراره در این مقاله راجب این موضوع که چرا باتری ساعت مچی زود تمام میشود صحبت کنیم!! پس همراه دیجی آنتایم باشید.

چرا باتری ساعت مچی زود تمام میشود ؟

هر باتری ساعت دارای ظرفیت خاصی بوده و برابر میزان ذخیره منبع انرژی، برای زمان خاصی مصرف دارد و پس از اتمام زمان که با اتمام انرژی باتری ساعت فرا می‌رسد، ساعت از کار افتاده و دیگر کار نخواهد کرد که می‌بایست باتری آن تعویض شده و از باتری ساعت نو برای کارکرد استفاده کرد.

بنابراین باید گفت اتمام باتری ساعت علائم و نشانه‌هایی دارد که در ادامه این مطلب با بیان این علائم، عوامل تأثیرگذار به دیر یا زود تعویض کردن باتری ساعت را بررسی و دلایل توجه به این علائم را مورد ارزیابی قرار خواهیم داد. و به مهمترین سوال این مقاله که چرا باتری ساعت مچی زود تمام میشود میپردازیم.

نشانه‌های هشداردهنده برای اتمام باتری ساعت

بعد از آنکه این سوال برایتان پیش آمد که چرا باتری ساعت مچی زود تمام میشود باید بدانید علت و نشانه های آن چیست!! برخی نشانه‌هایی وجود دارند که خبر از تمام شدن باتری ساعت مچی می‌دهند که با شناخت و توجه به آن درخواهیم یافت که زمان تعویض آن فرا رسیده است.

برای خرید باتری ساعت مچی می توانید به فروشگاه دیجی آنتایم کلیک کنید.

از جمله این علائم و نشانه‌ها این است که در طول روز شاهد عقب ماندن عقربه‌های ساعت از زمان اصلی هستیم و علی‌رغم تنظیم زمان دقیق، پس از مدتی مجدداً شاهد این موضوع خواهیم بود که نشان می‌دهد انرژی ذخیره شده در باتری ساعت مچی رو به اتمام است و باید چاره‌ای برای آن اندیشید. بنابراین نشانه های تمام شدن ساعت باتری میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

1_ ضربه:

اما یکی از دلایل پیش رو که میگوید چرا باتری ساعت مچی زود تمام میشود ضربه هست. بنابراین تا حد امکان سعی کنید که از ضربات ناشی مانند پرت شدن و افتادن ساعت بر روی سطوح سفت جلوگیری کنید، بر اثر ورزش‌هایی مانند تنیس یا گلف یا دوییدن مشکلی برای ساعت به وجود نمی‌آید اما بعضی از ساعت‌ها به این نوع حرکت‌ها نیز حساس هستند. برای اطلاعات بیشتر با نمایندگی برند ساعت خود در ایران تماس بگیرید و از حساسیت ساعت‌های خود نسبت به ضربه اطلاع کسب کنید.

2_ عرق بدن:

حال میتوان به مورد دوم اشاره کرد که چرا باتری ساعت مچی زود تمام میشود عرق بدن بر روی ساعت‌های ورزشی هیچ اثری ندارد اما در مورد ساعت‌های کلاسیک و بند چرمی، عرق زیاد مخرب است و بایدآن را پاک کنید. پس یادتان نرود یکی از دلایل تمام شدن باتری ساعت عروق بدن است.

 

3_ عوامل شیمیایی:

مواد شیمیایی از جمله گازها، جیوه و … ممکن است رنگ قاب، بدنه، بند و قسمت‌های فلزی ساعت را تغییر دهند ازساعت خود در مقابل عوامل ذکر شده محافظت کنید. بنابراین برای آنکه بدانید چرا باتری ساعت مچی زود تمام میشود مراقبت از آن در برابر عوامل شیمیایی است.

 

4_ تاثیرات دما برروی ساعت:

ساعت‌هایی که دارای باطری هستند (کوارتز) خیلی کمتر از ساعت‌های اتوماتیک تحت تاثیر دمای هوا قرار می‌گیرند. ساعت‌های کوکی و اتوماتیک باید هر هشت ساعت شارژ شوند. اما سوال این است که چرا باتری ساعت مچی زود تمام میشود.

زیرا دمای محیط بین 10 تا 35 درجه سانتیگراد برای ساعت های مچی مناسب است. اگر در طول زمستان ساعت خود را از مچ دستتان باز کنید و در دمای زیر 10 درجه نگه دارید، دیگر ساعت شما زمان را دقیق نشان نمی‌دهد. اگر ساعت در دمای کمتر از منفی 10 درجه سانتیگراد یا بالای 60 درجه سانتیگراد، در محیط بیرون باشد در این صورت ساعت از کار می‌افتد. پس بدانید که تاثیرات دما بر روی باتری ساعت مچی تاثیر بسیار میگذارد.

چرا باتری ساعت مچی زود تمام میشود ؟؟

اقدامات لازم برای تعویض باتری ساعت

حال که به جواب سوال چرا باتری ساعت مچی زود تموم میشه رسیدیم در ادامه باید با اقدامات لازم برای تعویض باتری ساعت آشنا شویم. باتری ساعت‌های جدید در حالت معمولی برای بیش از 2 سال، انرژی، دوام و کارآیی دارند. بعضاً این مقدار تا 3 الی 4 سال و بیشتر نیز می‌رسد.

گزینه‌های جانبی نظیر نمایشگر LED، کرونوگراف و دزدگیرها که بر روی برخی ساعت‌ها اعمال شده است باعث دریافت انرژی زیادی از باطری ساعت مچی شده و در تخلیه زودتر آن تأثیرگذار است که توصیه می‌شود برای دوام بیشتر باتری، این گزینه‌ها بطور مداوم روشن و فعال نباشند. همچنین برخی عوامل دیگر مانند گرما و حرارت شدید، فشار و یا رطوبت بالای هوا نیز در کاستن میزان انرژی باتری ساعت دخیل هستند.

 

میدان مغناطیسی بر روی ساعت چه تأثیراتی دارند؟

میدان مغناطیسی برروی ساعت‌های دیجیتال تاثیر به سزایی نمی‌گذارد ولی بر روی ساعت‌های مکانیکی و باطری دار که توسط موتور کوچک الکتریکی یا کوکی عقربه‌ها را به حرکت در می‌آورند، ممکن است تاثیرات قابل توجهی بگذارد اما هنگامی که از آن منبع میدان مغناطیسی دور می‌شود با تنظیم مجدد، به حالت عادی باز خواهد گشت.

وسایلی که میدان مغناطیسی آن باعث اختلال در نحوه کار کردن صحیح ساعت می‌شود عبارتند از: تمامی وسایل برقی، هدفون، بلندگوهای قوی، یا آهن رباها و… .بنابراین باید گفت از دیگر گزینه ها که میگوید چرا باتری ساعت مچی زود تمام میشود میدان مغناطیسی باشد.

 

در پایان

هر کسی که برای مدت سالیان متمادی از یک ساعت مچی استفاده می‌کند بهتر از دیگران می‌داند که عمر باتری ساعت وی چقدر بوده و زمان تعویض آن چه موقع می‌باشد و با در نظر گرفتن این موضوع بهتر است قبل از تمام شدن انرژی باتری آن را تعویض نموده تا کارآیی و عملکرد بالای ساعت به قوت خود باقی بماند.

البته باتری‌های گوناگونی در بازار یافت می‌شوند که ممکن است برای استفاده در هر ساعت مچی بکار بیایند لیکن توجه به کیفیت ساعت مچی در انتخاب نوع باتری خیلی حائز اهمیت می‌تواند باشد. در این مقاله به جواب سوال چرا باتری ساعت مچی زود تمام میشود روبه رو شدیم. بنابراین سعی کنید با توجه به موارد و نکاتی که ذکر شد از ساعت های مچی خود محافظت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *