اخبار و مقالات ساعت مچی

چگونه بند ساعت را عوض کنیم؟

-بند-ساعت-را-عوض-کنیم

همانطور که می‌دانید ساعت مچی از جمله اکسسوری های پر اهمیت برای خانم ها و آقایان است. ساعت مچی بهتر است با هر استایل و لباس هایی متفاوت باشد تا بتوانید ساعت مچی خود را با آن ست کنید. تعویض بند ساعت مچی یک راه مقرون به صرفه برای این کار است. اما بسیاری از ما نمی‌دانیم که چگونه بند ساعت را عوض کنیم .
ما در این مقاله به سوال شما که چگونه بند ساعت را عوض کنیم به طور جامع و کامل پاسخ می‌دهیم. پس در ادامه همراه ما باشید.

برای مشاهده انواع بند های ساعت موجود در سایت دیجی آنتایم و خرید بند ساعت کلیک کنید.

انواع بندهای ساعت مچی

همانطور که می‌دانید بندهای ساعت مچی یکی از مهم ترین اجزا در زیبایی ظاهری ساعت مچی است. ما بند های مختلفی در بازار موجود داریم که برای سبک های مختلف ساعت مچی مورد استفاده قرار می‌‌گیرند. در زیر برخی از مدل های بندهای ساعت مچی را بیان می‌کنیم.

  • بند چرمی: ساعت های بند چرمی که یکی از قدیمی ترین ساعت ها محسوب می‌شود و زیبایی بی نظیری دارد.
  • بند لاستیکی: این نوع بند امروزه از محبوبیت زیادی برخوردار است و بیشتر برای ساعت های اسپرت و ورزشکاری از آن استفاده می‌شود.
  • بند فلزی: این نوع بند بسیار محکم و مقاوم هستند و برای ساعت های مجلسی بیشتر استفاده می‌شوند.
  • بند حصیری: این نوع بند که امروزه محبوبیت زیادی دارد قابلیت تنظیم شدن بر روی هر دستی را دارد.
  • بند برزنتی: این نوع بند از سبک ترین و مقاوم ترین بندهای ساعت مچی محسوب می‌شود که ظاهری اسپرت و حرفه ای دارد.

چگونه بند ساعت را عوض کنیم(ساعت های بند چرمی)

اولین مرحله: قراردادن ساعت مچی بر روی پارچه

در اولین مرحله کاری که شما برای تعویض بند ساعت مچی خود باید انجام دهید این است که حوله یا پارچه را برای محافظ از شیشه ساعت مچی روی میزپهن کنید و ساعت مچی را به پشت روی آن قرار دهید تا صفحه شیشه ای ساعت مچی شما دچار خراش و آسیب نشود.

دومین مرحله: پیدا کردن پین ساعت مچی

بیشتر بند های ساعت با استفاده از یک پین به هم متصل شده اند. این پین ها از حفره های بند ساعت رد می‌شوند و در سوراخ های کنار ساعت قرار می‌گیرند.

سومین مرحله: جدا کردن پین ساعت از بند ساعت مچی

برای اینکه بتوانید پین را از ساعت جدا کنید نیازمند ابزار مخصوصی هستید. اما اگر این ابزار را در اختیار ندارید می‌توانید با استفاده از پیچ گوشی یا انگشتان دستتان انها را خارج کنید. وقتی این پین ها را از ساعت جدا کردید انها را در جایی قرار دهید که گم نشوند زیرا ممکن است برای متصل کردن بند جدید به ساعت به آنها نیاز داشته باشید.

چهارمین مرحله: رد کردن پین از بند جدید ساعت مچی

بندهای جدید که قصد دارید به ساعت مچی متصل کنید را بردارید و پین ها را از حفره های رد کنید.

پنجمین مرحله: قرار دادن پین ها به تورفتگی ها و سوراخ های کنار ساعت مچی

پس از اینکه پین ها را به هر دو بند رد کردید، پین و بند ساعت مچی را برداشته و با احتیاط به داخل تورفتگی ها فشار دهید. پس از انجام این مرحله برای هر دو بند، شما توانسته اید ساعت مچی خود را به آسان ترین روش تعویض کنید و به سوال چگونه بند ساعت را عوض کنیم پاسخ دهید.

چگونه بند ساعت را عوض کنیم

چگونه بند ساعت را عوض کنیم(ساعت های بند فلزی و استیل)

اولین مرحله: خارج کردن بند ساعت مچی

در ابتدا شما باید بررسی کنید که بندهای ساعت مچی شما توسط چه چیزی به ساعت مچی متصل شده است. برخی از ساعت مچی های بند فلزی همانند ساعت مچی های بند چرمی و پارچه ای توسط یک پین به هم متصل شده اند. که خارج کردن این پین ها را در بالا گفتیم.
اما اگر بر پایه های قاب ساعت شما حفره هایی وجود داشته باشد یعنی بند توسط یک پیج به ساعت مچی شما متصل است.

دومین مرحله: باز کردن پیچ ساعت مچی

اگر بررسی کردید و در ساعت مچی خود مشاهده کردید که بند توسط پیچ به ساعت متصل شده است برای باز کردن و خارج کردن بند ساعت نیازمند یک پیچ گوشتی هستید. این کار نسبتا سخت است پس وقتی پیچ گوشتی را درون حفره ها قرار دادید و پیچ ها را حس کردید سریعا پیچ گوشی را بچرخانید تا پیچ ها خارج شوند.
پس از اینکه پیچ ها را بازکرید پین ها را به دقت جدا کنید و در جایی قرار دهید تا گم نشوند. برای جدا کردن پیچ ها از ساعت مچی شما می‌توانید از موچین غیرمغناطیسی استفاده کنید. برخی از ساعت های فلزی دارای پوشش های انتهایی هستند در این نوع ساعت ها زمانی که شما پین را جدا می‌کنید این پوشش ها نیز شل می‌شوند.

سومین مرحله: متصل کردن بند ساعت مچی توسط پیچ

ابتدا مطمئن شوید که بند ساعت جدید شما متناسب با ساعت مچی است. بعد از این کار بندهای ساعت را در پایه های قاب قرار دهید و پیچ ها را درون حفره انداخته و توسط یک پیچ گوشتی آنها را ببندید. این مرحله را برای هر دو طرف بند انجام دهید تا بندهای ساعت در جای خود قرار بگیرند.

چگونه بند ساعت را عوض کنیم

مراجعه به ساعت فروشی برای اینکه بدانید چگونه بند ساعت را عوض کنیم

برای بسیاری از ما تعویض بند ساعت مچی کار سختی است در این مواقع بهترین کار این است که به یک جواهر فروشی یا ساعت فروشی مراجعه کنیم و از آنان درباره اینکه چگونه بند ساعت را عوض کنیم سوال کنید. همچنین می‌توانید ساعت مچی خود را به آنها سپرده تا آنان بندهای ساعت مچی شما را تعویض کنند.

در پایان

همه ما در مورد اینکه چگونه بند ساعت را عوض کنیم دغدغه داریم و دوست داریم بدانیم و آموزش های لازم درمورد اینکه چگونه بند ساعت را عوض کنیم را ببینیم. ما در این مقاله آموزش کامل در مورد چگونه بند ساعت را عوض کنیم را داده ایم. امید واریم با استفاده از این آموزش ها به راحتی بتوانید بندهای ساعت مچی خود را تعویض کنید.
برای خرید بند ساعت مچی می‌توانید به فروشگاه اینترنتی دیجی آنتایم مراجعه کنید. این فروشگاه بندهای ساعت مچی در طرح ها و رنگ های مختلف را موجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *