اخبار و مقالات ساعت مچی

نحوه کارکرد ساعت کوکی

258410

امروز ساعت مچی به یکی از موارد خاص و در تیپ و استایل خانم ها و آقایان تبدیل شده است و بسیاری از مردم طالب خرید ساعتها برای تکمیل کردن تیپ خود هستند و هم‌چنین با وجود امکانات بسیار زیادی که به ساعت ها اضافه شده است، می توانید انواع مدل ساعت مچی مردانه و زنانه را در بازار پیدا کنید. در ادامه قصد داریم تا نحوه کارکرد ساعت کوکی را به شما بگویم، پس تا انتهای مطالب همراه دیجی آنتایم باشید.

بهترین زمان برای تنظیم ساعت های مچی

اگر ساعت مچی شما از نوع ساعت مچی کوکی می باشد، حتما سعی کنید در طول روز آن را کوک کنید و اجازه ندهید که خواب بماند. استفاده نکردن از ساعت ها بیش از مدتی باعث می شود که موتور آنها کارکرد و کارایی خود را از دست بدهد.

پس اگر می خواهید موتور ساعتتان مثل همیشه به خوبی کار کند و جا نماند، حتما سعی کنید حتی اگر از ساعت استفاده نمی کنید، آن را کوک کنید و حتما از آن استفاده کنید. با این کار موتور ساعت را وادار به کار کردن می کنید و از خرابی آن جلوگیری می کنید.

 

نحوه کارکرد ساعت کوکی

ساعت های کوکی از آن دسته از ساعت های مچی می باشند که شما می توانید به راحتی با چرخاندن قسمت چرخاننده یا کوک شونده، ساعت مچی را کوک کنید. برای این کار کافیست تا جایی که قسمت کوک شونده می چرخد آن را بچرخانید و اگر برای چرخاندن با سختی مواجه شدید، دیگر نیازی نیست که ساعت را بچرخانید.

چرا که ساعت شما کاملا کوک شده است و می توانید از آن استفاده کنید. با کوک کردن ساعت مچی شما انرژی لازم را به چرخ دنده ها می دهید تا بتوانند بچرخند و ساعت درست را به شما نمایش دهند.

حال که با نحوه کارکرد ساعت کوکی آشنا شدید، به این نکته توجه داشته باشید که اگر ساعت مچی شما اتوماتیک است، مثل ساعت های کوکی عمل نمیکند. در واقع ساعت های کوکی تا به قسمتی کوک می شدند تا به قسمت مقاومت برسند، اما در ساعت های اتوماتیک شما هرجقدر کوکی دسته کوک را بچرخانید با مقاومت مواجه نمی شوید و کوکی همواره می چرخد.

برای خرید ساعت مچی زنانه می توانید به فروشگاه دیجی آنتایم مراجعه کنید.

تاثیر خاصیت مغناطیسی بر ساعت های کوکی

ساعت ها به دلیل وجود باتری و قطب ها دارای خاصیت مغناطیسی هستند و درصورتی که در مجاورت وسایل مغناطیسی قرار بگیرند، ممکن است روی کار و فعالیت آنها اثر بگذارد و شما کندی و یا تنظیم نبودن ساعت را متوجه شوید.

پس همواره سعی کنید که ساعت های مچی مکانیکی خود را از قرار گرفتن در معرض امواج مغناطیسی مانند موبایل و … حفظ کنید و اگر چنانچه ساعت مچی شما دچار خرابی شد، حتما به مراکز کمپانی و خدمات پس از فروش مراجعه کنید و خرابی آن را تعمیر کنید.

 

نحوه کارکرد ساعت کوکی

موتور ساعت کوکی چگونه کار می کند؟

ساعت ها انواع مختلفی دارند، یکی از انواع مدل آنها ساعت های کوکی می باشد. موتور ساعت کوکی در واقع نوع پیشرفته این ساعت ها می باشد، در ساعت های کوکی شما باید خودتان ساعت را کوک می کردید اما در ساعت های اتوماتیک نیازی به این کار نیست.

و خود ساعت به صورت خودکار کار می کند و به آن ساعت خود کوک نیز میگویند.بنابراین بدانید موتور بر نحوه کارکرد ساعت کوکی تاثیر میگذارد.

 

روش های نگهداری ازساعت های کوکی

ساده ترین و پیش پا افتاده ترین کاری که می توانید انجام دهید این است که سعی کنید همیشه از ساعت اتوماتیک و کوکی استفاده کنید تا به وسیله حرکت دستتان، انرژی لازم جهت کار کردن برای موتور ساعت تامین شود و ساعت مچی خراب نشود.

همیشه سعی کنید ساعت را بدور از رطوبت و در مکانی خشک قرار دهید و دور نگه داشتن ساعت ها از میدان های مغناطیسی نیز بسیار موثر است.

برای خرید ساعت مچی مردانه می توانید به فروشگاه دیجی آنتایم مراجعه کنید.

قطعات تشکیل دهنده ساعت‌های کوکی

این ساعت‌ها در مجموع از 14 قسمت تشکیل شده‌اند:
* ساقه
* مدار
* کویل
* عایق باتری
* مخاطب
* بند باتری
* کریستال کوارتز
* بازدارنده
* باتری
* بشقاب
* پل قطار
* گیره پای صفحه
* پیچ موردی
* روکش کویل

 

نحوه کارکرد ساعت کوکی

در پایان

همه‌ی افراد در وهله اول، با توجه به هزینه‌ای که جهت خرید یک ساعت در نظر می‌گیرند و سپس ویژگی‌ها و مشخصه‌های مد نظرشان، دنبال ساعت مناسب خود هستند. با این وجود، موارد مهم و اساسی مانند کیفیت و حفظ زمان وجود دارد که در تمام ساعت‌ها مورد توجه می‌باشد. از زمان اختراع ساعت‌های کوارتز و اتوماتیک، کوکی این بحث ادامه دارد که کدام یک از آن‌ها بهتر است.

ما در این مقاله انواع موتور ساعت مچی را بررسی کرده و جوانب مثبت و منفی را آوردیم، شما می‌توانید با توجه به سلیقه خود انتخاب درستی را از بین طرح‌ها و برندهای گوناگون با انواع موتورها، در فروشگاه اینترنتی دیجی آنتایم داشته‌باشد.

1 نظر در “نحوه کارکرد ساعت کوکی

  1. اشكان گفت:

    با سلام
    تيتر زديد قطعات ساعت كوكي و در توضيح قطعات ساعت كوارتز را ذكر كرده ايد ! براي يك سايت اطلاع رساني بسيار اشتباه بزرگي هست .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *