اخبار و مقالات ساعت مچی

چگونه باتری ساعت را عوض کنیم ؟

-باتری-ساعت-را-عوض-کنیم-3

همانطور که می‌دانید ساعت مچی از جمله اکسسوری هایی است که محبوبیت زیادی در بین مردم دارد. همه ما در هنگام خرید فقط ظاهر و قیمت ساعت نگاه می‌کنیم اما موارد درونی ساعت مچی اطلاعاتی نداریم. یکی از مهم ترین نکاتی که در هنگام خرید ساعت مچی باید به آن توجه کنید، باتری ساعت است. باتری های گوناگونی در برند های مختلف تولید شده اند. اما همیشه این سوال برایمان وجود دارد که چگونه باتری ساعت را عوض کنیم. ما در این مقاله قصد داریم به این سوال که چگونه باتری ساعت را عوض کنیم پاسخ داده و انواع باتری را برایتان بیان می‌کنیم.

برای مشاهده انواع باتری های موجود در فروشگاه دیجی آنتایم و خرید باتری ساعت مچی کلیک کنید.

انواع باتری های ساعت مچی

باتری های دکمه ای از جمله باتری هایی هستند که نمی‌توانیم آنها را شارژ کنیم. باتری های دکمه ای در انواع مختلفی هستند که می‌توانیم به قلیایی و اکسید نقره اشاره کنیم. باتری هایی وجود دارند که از جنس روی هستند و به دلیل اینکه عمر طولانی ندارند از آنها در ساعت مچی استفاده نمی‌شود. باتری های اکسید جیوه نیز در گذشته بسیار رواج داشت اما امروزه به دلیل اینکه جیوه فلزی خطرناک است از آن استفاده نمی‌شود.

 تعویض باتری ساعت مچی

چگونه باتری ساعت را عوض کنیم؟ (ساعت با قاب چفت شونده)

در ابتدا لازم است بدانید که اگر فکر می‌کنید خودتان به تنهایی نمی‌توانید باتری ساعت مچی خود را عوض کنید، بهتر است این کار را به متخصص آن بسپارید. در شهر ساعت فروشی های زیادی وجود دارند که می‌توانند به راحتی باتری ساعت مچی شما را تعویض کنند.

در زیر مراحل مختلف تعویض باتری ساعت را بیان کرده ایم تا به راحتی بتوانید به سوال چگونه باتری ساعت را عوض کنیم پاسخ دهید.

1. مرحله اول در تعویض باتری ساعت مچی این است که قاب ساعت را جدا کنید. بسیاری از ساعت های مدرن دارای قابی هستند که به راحتی با یک پیچ گوشتی می‌توان آن را جدا کرد.

2. پس از اینکه قاب را برداشتید شما حلقه پلاستیکی یا واشری را مشاهده می‌کنید. شما می‌توانید برای جدا کردن واشر ساعت از یک موچین یا چاقوی تیز استفاده کنید.

3. در مرحله سوم دقت زیادی لازم است. در این مرحله بعد از پیدا کردن باتری آن را به دقت به همان صورت برداشته و باتری بعدی را جایگزین کنید. اگر بر روی باتری گیره هایی مشاهده کردید آنان را به دقت با استفاده از موچین پلاستیکی بردارید.

4. حالا نوبت این است که باتری جدید را به آرامی به جای باتری خور ساعت قرار دهید و به ارامی فشار دهید تا چفت شود.

5. توجه داشته باشید قبل از اینکه قاب پشتی ساعت را ببندید آن را برگردانید تا بررسی کنید که ساعت شما کار می‌کند یا نه. در صورتی که عقربه های ساعت شما هنوز مثل قبل بود و عقربه ها حرکت نمی‌کرد دوباره جای باتری را بررسی کنید. اگر بعد از تمامی این مراحل همچنان ساعت مچی شما کار نمی‌کرد آن را به دست یک تعمیرگاه ساعت بسپرید.

6. در مرحله اخر واشر را تمیز کرده و قاب پشتی را مجدد به جای قبلی آن بازگردانید.

شما با رعایت این موارد میتوانید به راحتی باتری ساعت خود را تعویض کنید و به سوال چگونه باتری ساعت را عوض کنیم پاسخ دهید.

برای خرید انواع ساعت مچی به فروشگاه دیجی آنتایم مراجعه کنید.

در ساعت های سواچ چگونه باتری ساعت را عوض کنیم؟

  1. در پشت ساعت مچی شما تو رفتگی هایی را مشاهده می‌کنید که با یک سکه به راحتی می‌توانید درب پشت را باز کنید.
  2. یک سکه مناسب را بردارید و داخل فرورفتی قرار دهید به گونه ای که چفت فرورفتگی شود.
  3. سکه ای که داخل فرورفتگی قرار دادید را بر خلاف عقربه های ساعت بچرخانید. با این کار به راحتی قاب از پشت ساعت باز می‌شود.
  4. اسلات را به دقت بردارید و باتری را تعویض کنید و سپس به ارامی اسلات را به جای قبلی بازگردانید

در ساعت های قاب پیچ دار چگونه باتری ساعت را عوض کنید؟

  • اگر شما به ساعت های قاب پیج دار نگاه کنید قاب ساعت توسط پیج هایی محکم شده اند. برای تعویض باتری در ابتدا باید پیچ ها را توسط پیچ گوشتی سایز کوچک باز کنید.
  • وقتی همه پیچ های قاب ساعت را باز کردید به راحتی قاب پشت ساعت باز می‌شود. و شما می‌توانید باتری و دیگر اجزای ساعت را مشاده کنید.
  • در مرحله اخر باتری خراب را برداشته و باتری جدید را جایگزین می‌کنید. سپس قاب ساعت را مجدد روی ساعت گذاشته و پیچ های آن را سفت کنید.

هزینه تعویض باتری ساعت مچی

علائم خراب شدن باتری ساعت

  • یکی از مهم ترین نشانه هایی که شما بفهمید که باتری ساعت شما خراب شده است، این است که ساعت شما کاملا متوقف شود. اما نشانه های دیگری وجود دارد که قبل از خرابی کامل باتری و توقف شدن ساعت شما می‌فهمید که باتری ساعت خود را باید تعویض کنید.
  • اگر شما عقربه دوم ساعت مچی خود مشاهده کنید که بعد از هر 5 ثانیه یک بار می‌پرد یعنی زمان تعویض باتری شما است.
  • وقتی ساعت مچی شما زمان دقیق را به شما نشان ندهد.

توجه داشته باشید که بعد از اینکه باتری شما خراب شد سریع آن را تعویض کنید یا باتری خراب شده را از آن جدا کنید. در غیر این صورت به ساعت شما آسیب وارد می‌شود.

در پایان

همانطور که گفته شد تعویض باتری ساعت مچی از دغدغه های همه ما است. بنابراین همه ما این سوال را می‌پرسیم که چگونه باتری ساعت را عوض کنیم. ما در این مقاله انواع باتری های ساعت و علائم خراب شدن ساعت را بیان کردیم و همچنین به سوال چگونه باتری ساعت را عوض کنیم پاسخ دادیم.

فروشگاه اینترنتی دیجی آنتایم یک فروشگاه معتبر در زمینه ساعت است. این فروشگاه ساعت های متنوعی را در برندهای گوناگون موجود دارد و شما می‌توانید هر سبک ساعتی را که خواستید در این فروشگاه پیدا و خریداری کنید.

فروشگاه دیجی آنتایم ساعت مچی های زنانه و مردانه خود را گارانتی می‌کند و برای آنان خدمات پس از فروش در نظر گرفته است. شما برای خرید از این فروشگاه می‌توانید به سایت دیجی آنایم مراجعه و کالا مورد نیاز خود پیدا و به سبدخود اضافه کنید. این فروشگاه در کوتاه ترین زمان ممکن محصول شما را به دستتان می‌رساند

امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم سوال شما در مورد چگونه باتری ساعت را عوض کنیم را پاسخ دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *