اخبار و مقالات ساعت مچی

از بین بردن زنگ زدگی ساعت مچی

1-compressed-compressed

از بین بردن زنگ زدگی ساعت مچی استیل نیاز به تمیز کردن بند ساعت و سر آن دارد. هر دو بخش ساعت را میتوان با استفاده از مخلوطی از صابون ملایم و آب گرم، پارچه‌های نرم و مسواک تمیز کرد. اگر در تمیز کردن ساعت خود مشکل دارید یا فکر می‌کنید که از عهده این کار بر نمی‌آیید، می‌توانید با دیجی آنتایم همراه باشید یا با یک ساعت‌ساز تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنید.

هنگام تمیز کردن و از بین بردن زنگ زدگی ساعت مچی خود به هیچ عنوان از مواد شوینده شیمیایی استفاده نکنید، در غیر این صورت ممکن است به آن آسیب برسانید.

برای خرید ساعت ست می توانید به فروشگاه اینترنتی دیجی آنتایم مراجعه کنید.

 

مرحله اول: تمیز کردن دستبند

در مرحله‌ی اول برای از بین بردن زنگ زدگی ساعت مچی خود، آن را تمیز کنید.

برای خرید بند ساعت اورجینال کلیک کنید.

 

تمیز کردن ساعت مچی

1.بند ساعت مچی را از آن خارج کنید.

ساعتهای مختلف از جنس استیل به روشهای متفاوتی برای جدا کردن دستبند نیاز دارند. برخی از آنها فقط به یک کلیک ساده روی یک دکمه نیاز دارند تا بند آن را از قاب ساعت جدا کنند. برخی دیگر برای رها کردن دستبند از قاب ساعت به یک پیچ گوشتی تخصصی نیاز دارند.

اگر بند ساعت شما از قاب آن جدا نشد، یک پلاستیک را دور قاب ساعت بپیچید و آن را با نخ یا کش ببندید. یا اینکه می‌توانید ساعت خود را برای تمیزکردن حرفه‌ای‌تر و از بین بردن زنگ زدگی ساعت مچی نزد یک ساعت‌ساز ببرید.

2.بند ساعت خود را خیس کنید.

آن را در یک کاسه کوچک پر از آب صابون یا الکل قرار داده و با دست روی بند ساعت بکشید. خیس کردن دستبند ساعت به این شکل باعث از بین رفتن آلودگی و کثیفی انباشته شده در آن می‌شود. به بند ساعت خود مدت زمانی اجازه دهید تا خیس بخورد. این زمان به میزان کثیفی آن بستگی دارد.

3.بین حلقه‌های دستبند را با حرکت دست تمیز کنید.

سپس یک مسواک نرم را به الکل یا آب و صابون آغشته کنید. بند ساعت خود را از مایع خارج کنید و از مسواک برای تمیز کردن بند ساعت استفاده کنید. شما باید به آرامی تغییر رنگ یا کثیفی‌هایی را که در شکاف‌های بند ساعت جمع شده است، پاک کنید.

هنگام تمیز کردن ساعت خود از مواد شیمیایی استفاده نکنید. برخی از پاک‌کننده‌های شیمیایی حاوی بنزن یا مواد مشابه هستند که می‌توانند به از بین بردن زنگ زدگی ساعت مچی کمک کنند اما سطح آن را نیز از بین می‌برند.

آنها همچنین ممکن است باعث تحریک پوست دست شما شوند، حتی زمانی که از روی بند ساعت پاک شده باشند. بنابراین، هنگام تمیز کردن ساعت استیل خود به آب و صابون یا الکل اکتفا کنید.

مرحله دوم: تمیز کردن قاب ساعت

در این مرحله باید به پاک کردن قاب و از بین بردن زنگ زدگی ساعت مچی بپردازید.

1.سر ساعت را پاک کنید.

از یک پارچه مرطوب برای پاک کردن لکه و زنگ زدگی چسبیده روی سر ساعت استفاده کنید.

2.از زیر آب بردن سر ساعت خودداری کنید.

مگر اینکه مطمئن باشید که انجام این کار برای ساعت شما ضرری ندارد. بنابراین سر ساعت خود را مستقیماً در آب صابون یا مواد پاک کننده دیگر فرو نکنید. حتی ساعت‌های مقاوم در برابر آب نیز اغلب نیاز به آزمایش و تحقیقات در مورد مقدار ضد آب بودن خود دارند.

چرا ساعت مچی زنگ میزند؟

3.سر ساعت را تمیز کنید.

اگر احساس می‌کنید سر ساعت‌تان بعد از پاک‌کردن هنوز کثیف است، می‌توانید آن را با یک مسواک نرم تمیز کنید. یک مسواک نرم را در آب صابون فرو کنید.

موهای مسواک را روی صفحه ساعت قرار دهید و مسواک را با حرکات آرام و دایره ای روی صفحه ساعت حرکت دهید. در قسمت پشت ساعت نیز این کار را تکرار کنید.

در مورد ساعت های تزئینی احتیاط بیشتری کنید. اگر صفحه ساعت شما دارای نگین یا کریستال است، از پنبه برای تمیز کردن آن استفاده کنید.

 

برای خرید ساعت مچی کلیک کنید.

مرحله سوم: تکمیل فرآیند پاکسازی

برای تکمیل فرآیند تمیز کردن و از بین بردن زنگ زدگی ساعت مچی مراحل زیر را انجام دهید:

1.ساعت خود را با یک پارچه نرم و بدون پرز پاک کنید.

این کار از گیر افتادن مایع در بند ساعت جلوگیری میکند و خطر زنگ‌زدگی و خوردگی ساعت شما را کم میکند. از پارچه نرم و بدون پرز تمیزی هم برای پاک کردن سر ساعت استفاده کنید.

به طور منظم ساعت خود را برای از بین بردن زنگ زدگی ساعت مچی پاک کنید، به خصوص بعد از ورزش یا قدم زدن در یک روز بارانی.

2. اجازه دهید ساعتتان خشک شود.

حتی بعد از اینکه بند ساعت خود را با یک پارچه خشک تمیز کردید، ممکن است مقداری مایع بین حلقه‌ها و شکاف‌های ساعت باقی بماند. برای اطمینان از خشک شدن کامل ساعت، آن را با قرار دادن روی یک حوله خشک به مدت یک ساعت یا بیشتر، در هوا خشک کنید.

3.ساعت را برای چکاپ به یک ساعت‌ساز نشان دهید. حتی اگر در تمیز کردن و از بین بردن زنگ زدگی ساعت مچی خود مشکل دارید نیز می‌توانید آن را به یک ساعت‌ساز نشان دهید.

ساعت‌سازان ابزار و تخصص لازم برای تمیز کردن ساعت استیل شما را دارند. شاید گمان کنید این یک هزینه اضافی است، اما انجام این کار در وقت شما صرفه‌جویی می‌کند.

 

پنج راه آسان برای از بین بردن زنگ زدگی ساعت مچی

1.اسکراب

اسکراب کردن ساعت به از بین بردن زنگ زدگی ساعت مچی کمک می‌کند. یک راه خوب برای شروع رفع زنگ زدگی ساعت مچی این است که سطح زنگ زده را با کاغذ سنباده نرم، برس مخصوص یا حتی یک توپ مچاله شده از فویل قلعی بسایید.

اگر زنگ زدگی خیلی عمیق نباشد، بهتر است ابتدا پوسته‌های بیرونی زنگ زدگی را از بین ببرید.

راه حل زنگ زدگی ساعت مچی
2.سرکه سفید

برای از بین بردن زنگ زدگی ساعت مچی، استفاده از سرکه سفید است. اسید استیک موجود در سرکه سفید به اندازه کافی اسیدی است و میتواند زنگ زدگی را حل کند. می‌توانید پارچه حاوی سرکه سفید را روی سطح زنگ زده بکشید یا سرکه سفید را مستقیماً روی نقاط زنگ زده بریزید.

باید بعد از حل شدن زنگ زدگی ساعت مچی، بند ساعت را کاملاً بشویید، زیرا سرکه باقی مانده روی سطح میتواند به آن آسیب برساند.

3.جوش شیرین

آیا تا به حال تاثیر جوش شیرین را روی زنگ زدگی امتحان کرده اید؟ با مخلوط کردن جوش شیرین با آب یک خمیر درست کنید و مطمئن شوید که به اندازه کافی غلیظ است که به سطح زنگ زده بچسبد.

بگذارید کمی بماند و سپس با برس یا پارچه پشمی آن را روی بخش زنگ زده ی ساعت بکشید. ممکن است مجبور باشید این روند را چند بار تکرار کنید.

4.سیب زمینی

می‌توانید از تکه‌ای از یک سیب زمینی برای تمیز کردن سطوح زنگ‌زده استفاده کنید. روی سیب زمینی خام کمی نمک یا جوش شیرین بپاشید و سپس آن را روی نقطه زنگ زدگی بمالید.

اسید اگزالیک موجود در سیب زمینی به از بین بردن زنگ زدگی ساعت مچی کمک میکند.

5.آب لیمو

آبلیمو میتواند زنگ زدگی ساعت مچی را حل کند. برای این منظور مقداری نمک درشت روی زنگ زدگی بپاشید، سپس آب لیمو را اضافه کنید.

اجازه ندهید خیلی زیاد بماند زیرا ممکن است باعث آسیب رسیدن به ساعت شود. سپس آن را پاک کرده و بشویید.

 

از بین بردن زنگ زدگی ساعت مچی

در پایان باید گفت که مراقبت و تمیز کردن ساعت مچی از زنگ زدگی آن جلوگیری می‌کند. شما با انجام مراحل بالا موفق به رفع زنگ زدگی ساعت خود خواهید شد.
اما اگر با انجام کارهای این مطلب موفق به رفع زنگ زدگی ساعت خود نشدید می‌توانید از یک ساعت‌ساز کمک بگیرید. برای خرید بند و ساعت مچی با دیجی آنتایم همراه باشید.

1 نظر در “از بین بردن زنگ زدگی ساعت مچی

  1. مرتضی زاغری گفت:

    مفید بود با سرکه سفید و لیمو زنگ زدگی رو از بین بردم ممنووووووون

    1. mohammad گفت:

      خواهش میکنم خوشحالم که مفید واقع شد براتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *