اخبار و مقالات ساعت مچی

تفاوت ساعت تک موتوره و سه موتوره

3-5

همانطور که می‌دانید ساعت مچی از مهم ترین اکسسوری ها محسوب می‌شود. یکی از مهم ترین اجزای ساعت مچی موتور آن است. ساعت مچی هایی را در بازار مشاده می‌کنید که برخی از آنها تک موتوره و برخی دیگر سه موتوره هستند. بسیاری از ما تفاوت ساعت تک موتوره و سه موتوره را نمی‌دانیم.
ما در این مقاله قصد داریم تفاوت ساعت تک موتوره و سه موتوره را بیان کنیم تا در هنگام خرید ساعت تک موتوره و سه موتوره دچار سردرگمی نشوید. پس ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

برای مشاهده و خرید ساعت مچی زنانه از فروشگاه دیجی آنتایم کلیک کنید.

ساعت های سه موتوره

ساعت های مچی سه موتوره امروزه رواج بسیار زیادی در بین مردم یافته و طرفداران زیادی دارد. این نوع ساعت ها عقربه های کوچک تری را دارا هستند که هر کدام در دایره ای قرار گرفته و پارامترهای خاصی را اندازه گیری می‌کنند. تفاوت ساعت تک موتوره و سه موتوره زیاد نیز و فقط در برخی موارد با یکدیگر تفاوت دارند که در ادامه توضیح می‌دهیم.
در بسیاری از ساعت های فیک نیز برای زیبایی این دایره ها را قرار داده اند اما هیچ کدام از این دایره ها و عقربه ها کارایی چندانی ندارد و صرفا برای زیبایی ساعت مچی است. ساعت های سه موتوره کارایی بسیار زیادی دارند که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌کنیم.

  • نمایش تاریخ روز: در بسیاری از ساعت مچی های سه موتوره دایره های کوچک تری نیز وجود دارد که در آنها تاریخ روز را نشان می‌دهند. این ویژگی یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که افراد را به این نوع ساعت علاقه مند کرده است.
  • کورنوگراف: بیشتر ساعت های سه موتوره کورنوگراف هستند. ساعت های کورنوگراف ویژگی های زیادی دارند یکی از این ویژگی ها این است که می‌توانند ضربان قلب شما را اندازه گیری کنند. همچنین این ساعت ها زمان سنج و کورنومتر نیز دارند.

تفاوت ساعت تک موتوره و سه موتوره

مهم ترین نکات در خرید ساعت مچی سه موتوره

  • در ابتدا توجه داشته باشید که ساعت مچی را انتخاب و خریداری کنید که راحت بتوانید با آن کار کنید و بتوانید حرف های رو آن را بخوانید.
  • دومین نکته در خرید ساعت مچی سه موتوره این است که ساعت سه موتوره ای را انتخاب و خریداری کنید که متناسب با سایز دستتان باشد تا احساس راحتی را هنگام استفاده کردن از آن داشته باشید.
  • یکی دیگر از مهم ترین نکات خرید ساعت مچی سه موتوره این است که ساعت شما باید ضد آب و ضد ضربه باشد تا در مدت زمانی طولانی بتوانید از آن استفاده کنید.
  • شبرنگ بودن ساعت مچی از دیگر نکات مهم در خرید است. این ویژگی باعث می‌شود تا شما در هنگام شب و تاریکی نیز بتوانید از ساعت مچیتان استفاده کنید.

برای مشاهده و خرید ساعت مچی مردانه  از فروشگاه دیجی آنتایم کلیک کنید.

تنطیم ساعت های سه موتوره

تفاوت ساعت تک موتوره و سه موتوره در تنظیم ساعت زیاد نیست و فقط در موارد دیگری متفات است.

  • مجهز نبودن به تاریخ شمار: اگر ساعت مچی شما مجهز به تاریخ شمار نیست فقط لازم است برای تنظیم ساعت مچی تاج بزرگی که در کنار ساعت مچی تان وجود دارد را یکبار بیرون بکشید ساعت خود را تنظیم کنید و مجدد تاج را به حالت اولیه اش برگردانید تا ساعت شما شروع به کار کند.
  • مجهز بودن به تاریخ شمار: در ساعت هایی که به تاریخ شمار مجهز است برای تنظیم ساعت همانند ساعت بالا عمل می‌کنید و برای تنظیم تاریخ تاج را دو بار بیرون کشیده و تاریخ را تنظیم می‌کنید و سپس به حالت اولیه باز می‌گردانید.
  • مجهز به کورنوگراف: اگر ساعت شما به کورنوگراف مجهز بود برای تنظیم آن دکمه بالای تاج را فشار می‌دهید تا کورنوگراف شروع شود و برای متوقف کردن آن نیز همان دکمه را فشار دهید.

تفاوت ساعت تک موتوره و سه موتوره

تفاوت ساعت تک موتوره و سه موتوره

همانطور که گفتیم تفاوت ساعت تک موتوره و سه موتوره زیاد نیست و فقط در چند مورد این ساعت ها با یکدیگر متفاوت هستند.
مهم ترین و اساسی ترین تفاوت ساعت تک موتوره و سه موتوره در عملکرد آنها است. یعنی ساعت های تک موتوره فقط زمان را نشان می‌دهند. اما ساعت های سه موتوره علاوه بر زمان تاریخ و ویژگی های دیگری نیز دارند.
همانطور که گفتیم ساعت تک موتوره زمان را نشان می‌دهد و در برخی از موارد این ساعت مجهز به تاریخ شمار نیز هستند. اما ساعت های سه موتوره تاریخ شما، کورنومتر، زمان سنج و دیگر قابلیت های بی نظیری دارند.
از ساعت های سه موتوره در مشاغل حرفه ای مثل: انواع مسابقات اتومبیل رانی و اسب سواری، کشتی رانی، انواع عملیات های نظامی و… مورد استفاده قرار می‌گیرند.
تفاوت ساعت تک موتوره و سه موتوره در طراحی آن نیز است. ساعت های تک موتوره دارای طراحی ظریف تری نسبت به ساعت های سه موتوره هستند. ساعت های سه موتوره به دلیل اینکه قابلیت ها و ویژگی های زیادی دارند دارای صفحه نمایش و بندهای بزرگ تر هستند. از این رو کسانی که فقط از ساعت برای نمایش زمان استفاده می‌کنند ساعت مچی های تک موتوره می‌پسندند و خریداری می‌کنند.
همانطور که گفتیم تفاوت ساعت تک موتوره و سه موتوره چندان زیاد نیست و به همان عملکرد موتورهای این ساعت برمی‌گردد.

خرید از دیجی آنتایم

فروشگاه اینترنتی دیجی آنتایم یک فروشگاه معتبر است که انواع ساعت ها را به فروش می‌رساند. اگر قصد خرید ساعت های تک موتوره و سه موتوره را دارید پیشنهاد می‌شود از محصولات این فروشگاه دیدن کنید. برای مشاهده محصولات دیجی آنتایم لازم است به سایت آن مراجعه و انواع ساعت مچی های زنانه و مردانه را در برند های مختلف را بررسی کنید.
این فروشگاه نیز تفاوت ساعت تک موتوره و سه موتوره را برایتان توضیح می‌دهد تا در هنگام خرید بتوانید به راحتی تصمیم بگیرید.

در پایان

امروزه ساعت های مختلفی به بازار وارد شدند که ما تفاوت بیشتر آنها را با یکدیگر نمی‌دانیم از این رو در هنگام خرید ساعت مچی دچار سردرگمی می‌شویم و بیشتر اوقات ساعت مچی اشتباهی را خریداری می‌کنیم. ما در این مقاله تفاوت ساعت تک موتوره و سه موتوره را به طور کامل برایتان بیان کردیم تا به راحتی بتوانید در مواجه با این نوع ساعت تصمیم بگیرید که کدام یک را خریداری کنید.
امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات سودمندی را در اختیار شما بگذاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *