اخبار و مقالات ساعت مچی

روش های تمیز کردن ساعت چرمی،فلزی،استیل،پارچه ای

3-4

همانطور که می‌دانید ما در طول روز از ساعت مچی استفاده می‌کنیم، بنابراین آلودگی ها و کثیفی های زیادی بر روی ساعت مچی قرار می‌گیرد. از این رو تمیز کردن آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. تمیز کردن ساعت مچی علاوه بر اینکه باعث تمیز و براق شدن ساعت مچی می‌شود، زیبایی آن را دو چندان می‌کند و همانند روز های اولیه خود درخشان است.
در ادامه قصد داریم روش های تمیز کردن ساعت های بند چرمی و بند استیلی را بیان کنیم. پس ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

نحوه تمیز کردن شیشه ساعت مچی

اولین مرحله در تمیز کردن ساعت مچی، تمیز کردن شیشه ساعت است. برای تمیز کردن شیشه ساعت مچی باید از پارچه ای نرم و لطیف استفاده شود. بهترین پارچه، پارچه میکروفایبر است. از ماده های شست و شو هم می‌توانیم از سرکه و شیشه شو استفاده کنیم.

در ابتدا مقداری شیشه شو را بر روی پارچه ریخته و به آرامی صفحه شیشه ای ساعت را تمیز می‌کنید اگر در خانه شیشه شور موجود نداشتید سرکه بهترین انتخاب برای تمیز کردن است.

برای خرید بهترین ساعت های مچی می توانید به سایت دیجی آنتایم مراجعه کنید.

تمیز کردن انواع بندها

همانطور که می‌دانید تولید کنندگان ساعت مچی امروزه ساعت های مختلفی با بندهای مختلف را تولید و روانه بازار کردند. روش های تمیز کردن ساعت ها با بندهای مختلف مثل: چرمی، فلزی، استیل و… با یکدیگر متفاوت است. ما در ادامه روش های تمیز کردن ساعت با بندهای مختلف را بیان می‌کنیم.

روش های تمیز کردن ساعت بند چرمی

 • یکی از اولین کارهایی که برای تمیز کردن ساعت باید انجام دهید این است که اول بندهای ساعت را از ساعت جدا کنید. جدا کردن بندهای ساعت مزایای زیادی دارد. اول اینکه اگر ساعت مچی شما قابلیت ضد آب بودن را نداشته باشد با جدا کردن بندها رطوبتی به ساعت شما نمی‌رسد و آسیب نمی‌بیند. دوم اینکه شما با جدا کردن بندهای ساعت مچی می‌توانید تمام بخش های آن را تمیز و پاکیزه کنید.
 • بعد از اینکه بندهای ساعت را جدا کردید نوبت به آن می‌رسد که با استفاده از دستمال میکروفایبر یا همان دستمال عینک که هم تمیز باشد و هم خشک تمام بخش های بند ساعت مچی را از گروغبار و چربی های موجود روی آن تمیز کنید.
 • یکی از بهترین ماده ها برای تمیز کردن ساعت های بند چرمی این است که از صابون استفاده کنید. برای تمیز کردن ساعت با صابون در ابتدا نیاز دارید که یک تکه صابون را بر روی دستمال عینک قرار دهید. سپس به تمام نقاط بند ساعت مچی بکشید.
 • در این مرحله نیز نیاز است با استفاده از یک دستمال میکروفایبر دیگر که نم دار باشد تمام ذرات صابون روی بند ساعت را تمیز کنید.
 • پس از اینکه کف صابون را به طور کامل پاک کردید با دستمال دیگر آن را خشک کنید. شما با انجام این روش های تمیز کردن ساعت مچی بند چرمی به راحتی می‌توانید آن را تمیز و پاکیزه کنید.

برای مشاهده و خرید ساعت مچی مردانه از فروشگاه دیجی آنتایم کلیک کنید.

روش های تمیز کردن ساعت

 

روش های تمیز کردن ساعت بند فلزی

 • یکی از مهم ترین نکات تفاوت ساعت های بند فلزی از ساعت های بند استیل این است که ساعت های بند فلزی امکان زنگ زدگی آن بیشتر است بنابراین باید در هنگام تمیز کردن این نوع ساعت دقت زیادی داشته باشید. در این نوع ساعت ها نیز بهتر است اول بندهای ساعت مچی خود را جدا کنید.
 • بعد از جدا کردن بندهای ساعت با استفاده از یک پارچه نرم گردوغبار و چربی روی بندهای ساعت را تمیز کنید.
 • برای تمیز کردن ساعت مچی بند فلزی بهتر از هیچ ماده شوینده ای استفاده نکنید زیرا امکان دارد ساعت شما زنگ بزند. بنابراین برای تمیز کردن این نوع ساعت یک خلال دندان بردارید و در بین پارچه میکروفایبر که کمی نم دار باشد، قرار دهید و تمام درز های ساعت مچی را تمیز کنید.
 • سپس با اسفاده از پارچه ای خشک نم باقی مانده بر روی ساعت را پاک کنید.

روش های تمیز کردن ساعت بند استیل

 • در این نوع ساعت نیز اولین مرحله در تمیز کردن ساعت جدا کردن بند ساعت شما است زیرا ممکن است ساعت شما ضد آب نباشد.
 • بعد از اینکه بندهای ساعت مچی را جدا کردید می‌توانید آن را در ظرفی با آب ولرم قراردهید و برای تمیزی بهتر یک قطره صابون ضد باکتری اضافه کنید و چند دقیقه ای منتظر بمانید. در اینجا دیگر نگرانی از زنگ زدگی بند ساعت نخواهید داشت زیرا مطمعن هستید که ساعت شما ضد زنگ است.
 • برای تمیز کردن گردوغبار و چربی موجود در شکاف های ساعت می‌توانید از یک مسواک نرم استفاده کنید. به گونه ای که مسواک را به صابون آغشته کرده و شکاف ها را تمیز کنید.
 • در این مرحله برای شست وشو بهتر بند ساعت مچی می‌توانید آن را با آب شست وشو دهید تا کاملا پاک شود.
  بعد از اینکه ساعت مچی خود را شست و شو دادید و تمیز کردید با استفاده از یک دستمال خشک میکروفایبر بند ساعت را کامل خشک کنید. سپس بندها را به ساعت متصل کنید.

برای مشاهده و خرید ساعت مچی زنانه  از فروشگاه دیجی آنتایم کلیک کنید.

روش های تمیز کردن ساعت

روش های تمیز کردن ساعت بند پارچه ای

 • روش تمیز کردن این نوع ساعت ها بسیار آسان است. برای تمیز کردن ساعت های بند پارچه ای دو روش وجود دارد. در روش اول شما می‌توانید بندها را جدا کرده و در محلول آب و مایع قرار دهید. سپس 15 دقیقه منتظر بمانید و با مسواک نرم آن را تمیز کنید و دوباره با آب شست وشو دهید تا از مایع پاک شود. سپس بندهای ساعت خود را در محلی قرار دهید تا به صورت طبیعی خشک شود.
 • روش دوم برای تمیز کردن ساعت های بند پارچه ای این است که می‌توانید آن را به داخل ماشین لباس شویی قرار دهید تا پاکیزه شود. بعد از اینکه از ماشین لباسشویی خارج کردید در محلی قرار دهید تا به صورت طبیعی خشک شود.
  شما می‌توانید با استفاده از روش های تمیز کردن ساعت که در بالا گفته شد ساعت های بند چرمی، فلزی، استیل و پارچه ای خود را به بهترین نحو ممکن تمیز کنید.

در پایان

توجه داشته باشید که فقط خرید ساعت مچی کافی نیست بلکه نحوه نگهداری و تمیز کردن آن نیز بسیار مهم است. ما در این مقاله روش های تمیز کردن ساعت را به طور کامل توضیح دادیم. فروشگاه اینترنتی دیجی آنتایم ساعت مچی با بندها و طرح های مختلف را با بهترین شرایط در اختیار شما قرار می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *