اخبار و مقالات ساعت مچی

نقد و بررسی ساعت اتوماتیک

-اتوماتیک-03-1

ساعت مچی ها دارای انواع مختلفی می باشند که یکی از آن ها ساعت اتوماتیک می باشد. بهتر است بدانید موتور ساعت مچی نیز دارای انواع مختلفی است .

که قبل از خرید باید انواع آن و نحوه کار کردن با آن ها را بدانید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید. موتور ساعت اتوماتیک گونه ای از ساعت مچی مکانیکی است که به عنوان ساعت مچی خود کوک نیز شناخته می شود.در ادامه همراه همیشگی دیجی آنتایم باشید.

 

ساعت اتوماتیک چیست؟

نکته شگفت انگیز در مورد ساعت های اتوماتیک این است که برای کارکرد به ساعت باتری در داخل ساعت احتیاج ندارند. به جای استفاده از باتری ، ساعت های اتوماتیک با استفاده از انرژی جنبشی تولید شده توسط حرکت دست شما ، قدرت خود را تولید می کنند. این بدان معنی است که هر زمان که در حال حرکت هستید ، برای تأمین انرژی ساعت خود انرژی تولید می کنید.

ساعت اتوماتیک 01

نحوه کارکرد موتور ساعت اتوماتیک

در واقع باید گفت؛ ساعتهای اتوماتیک از قطعات پیچیده ای تهیه شده اند که با نظم خاصی کنار یکدیگر چیده شده اند. اطمینان از عملکرد همیشگی ساعت مچی ها در طولانی مدت برای هر ساعت سازی ضروری است.

اجزا به طور منظم کار می کنند تا عقربه های ساعت مچی با سرعت تنظیم شده ای حرکت کنند. همچنین استفاده روزانه از ساعت اتوماتیک، باعث می‌شود تا بدون نیاز به کوک شدن به صورت دستی کار کند. از سوی دیگر، ساعت‌های مکانیکی به کوک شدن دستی و روزانه تاج نیاز دارند تا آن‌ها را در حرکت نگه دارد.

برای مشاهده قیمت ساعت مچی مردانه می توانید به فروشگاه دیجی آنتایم مراجعه کنید.

 

موتور ساعت اتوماتیک چگونه کار می‌کند؟

ساعت‌های اتوماتیک و مکانیکی از مکانیسم‌های مشابهی برای ایجاد تنش در شاه فنر استفاده می‌کنند. این تنش در هنگام ر‌ها شدن فنر ساعت ایجاد می‌شود.

برای یک ساعت مکانیکی، کوک شدن دستی تاج باعث ایجاد تنش در شاه فنر می‌شود. همانطور که در توضیحات برای ساعت اتوماتیک گفته شد، موتور این ساعت با استفاده مکرر از آن کار می کند. پس می توان گفت استفاده مرتب از این ساعت مچی یکی از ساده ترین راه های مراقبت از آن است.

 

آیا ساعت‌ اتوماتیک به باتری هم نیاز دارند؟

در پاسخ باید گفت، خیر. ساعت‌ اتوماتیک، بر خلاف ساعت‌های کوارتز، نیازی به باتری ندارند و از آن استفاده نمی‌کنند. از آنجایی که این ساعت‌ها انرژی حاصل از حرکت دست را مصرف می‌کنند، مجهز به باتری نیستند.

همچنین موتور آن‌ها نیز از انرژی ذخیره شده در باتری استفاده نمی‌کند. در عوض، استفاده فعال از مچ دست به تقویت میزان ذخیره انرژی ساعت کمک می‌کند.

ساعت اتوماتیک 02

مزایای موتور ساعت اتوماتیک

ساعت های اتوماتیک، دارای مزایایی نیز هستند که در ادامه برایتان خواهم گفت:
.  نیاز به باتری ندارد
.  به طور معمول ظاهر جذاب و زیباتری نسبت به ساعت های کوارتز دارند
. برعکس ساعتهای کوارتز که حرکت عقربه ثانیه شمار به صورت تیک تاک است، این حرکت در ساعتهای اتوماتیک، روان است

 

معایب ساعتهای اتوماتیک

اما علاوه بر مزایای ساعتهای اتوماتیک، دارای یک معایبی هم نیز هستند. در ادامه برایتان معایب ساعت های اتوماتیک را خواهیم گفت:
.  این نوع از موتور ساعت مچی دقت پایین تری به نسبت دیگر موتورها دارد.
.  به دلیل پیچیدگی و وجود قطعات زیاد در آن از قیمت بالایی برخوردار است.
.  برای زمان هایی که از آن استفاده نشود نیاز به کوک شدن دوباره دارد و انرژی را کم ذخیره می کند.
.  به طور معمول سنگین و بزرگ هستند.

 

آیا نیاز است که ساعت های اتوماتیک را کوک کرد؟

پس از کوک کردن دستی اولیه، حرکت فعال مچ دست برای حفظ عملکرد ساعت کافی است. این برخلاف تصور عموم است که ساعت‌ها نیازی به کوک شدن دستی ندارند.

بدون کوک کردن دستی اولیه، ساعت اتوماتیک شما ممکن است هرگز از ظرفیت ذخیره انرژی خود به طور کامل استفاده نکند.

ساعت‌ اتوماتیک نیز مانند ساعت‌های مکانیکی، نیاز به کوک شدن کامل دارند تا بتواند بدون مشکل کار کند. وقتی تمام ذخیره انرژی استفاده شود، ساعت به کوک شدن کامل نیاز دارد.

کوک کردن دستی ساعت اتوماتیک به برند و موتور آن بستگی دارد. شرکت سازنده ساعت این جزئیات را همراه با ساعت ارائه می‌دهد. هیچ پاسخ جامعی برای اینکه آیا می‌توانید اغلب یک موتور را با دست کوک کنید، وجود ندارد.

برای مشاهده قیمت ساعت مچی زنانه می توانید به فروشگاه دیجی آنتایم مراجعه کنید.

خرید ساعت مچی اتوماتیک

در واقع باید گفت، راه های زیادی برای خرید ساعت مچی وجود دارد، اما بهتر است ساعت مچی را به صورت اینترنتی از سایت دیجی آن تایم خریداری نمایید.

چرا که به راحتی می توانید تمامی مدل های ساعت را مشاهده کنید، آن ها هم از نظر فنی و ظاهری و هم از نظر قیمتی با یکدیگر مقایسه کنید.

حال بهترین سایت موجود برای خرید اینترنتی ساعت مچی، گالری دیجی آن تایم می باشد. همچنین با خرید از این مجموعه می توانید از گارانتی ۵ ساله ساعت کوک بهره مند شوید.

ساعت اتوماتیک 04

یک ساعت اتوماتیک چقدر کار می‌کند؟

به عنوان یکی از ویژگی‌های ساعت‌های لوکس و خودکار باید بگوییم که می‌توانند برای همیشه کار کنند. در این صورت، ساعت‌های اتوماتیک برای نسل‌ها در یک خانواده دست‌به‌دست می‌شوند.

با وجود کیفیت مناسب، یک ساعت اتوماتیک می‌تواند تا زمانی که کاربر بخواهد به کار خود ادامه دهد. این نوع از ساعت فقط زمانی متوقف می‌شود که هیچ حرکت فیزیکی وجود نداشته باشد.

بر این اساس، طول عمر ساعت واقعاً به پایان نمی‌رسد. ساعت‌های اتوماتیک دارای ظرفیت ذخیره انرژی بالایی هستند. زمانی که این ساعت‌ها کاملاً کوک شوند، می‌توانند تا بیش از ۴۰ ساعت انرژی داشته باشند.

برخی از برند‌ها ظرفیت ذخیره انرژی بالاتری نیز ارائه می‌دهند. با استفاده منظم از ساعت، دستان شما دائماً در حرکت هستند که به نوبه خود باعث تقویت میزان ذخیره انرژی می‌شود.

بنابراین تا زمانی که دستان خود را حرکت دهید ساعت به کار خود ادامه خواهد داد.

 

در پایان

در آخر مقاله باید گفت؛ ساعت ها نسبت به فاکتورهای محیطی مانند رطوبت، گرد و خاک حساس‌اند و در برابر آن‌ها نیاز به مراقبت ویژه ای دارند.

موتور ساعت های اتوماتیک یا نبضی به نیروی مغناطیس حساس هستند و ممکن است وقتی ساعت در مجاور جسمی که نیروی مغناطیسی قدرتمندی دارد قرار بگیرد کارکرد آن را دچار اخلال کند.

این نیرو می تواند در وسایلی مانند بلندگوها که آهنربا در آن است یا وسایلی که امواج مغناطیس دارند مانند گوشی تلفن همراه باشد. پس توصیه می شود برای کارکرد مناسب ساعت اتوماتیک خود آن را از این گونه اجسام که دارای نیروی مغناطیسی هستند دور نگه دارید. بنابراین شما میتوانید برای خرید این ساعت به وبسایت رسمی دیجی آنتایم مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *